Cellulit – sprawdź dlaczego nie możesz się go pozbyć!

Utrapienie pomarańczowej skórki dotyka prawie 90% kobiet. Niewiele z nich, nawet tych szczupłych, wygrywa tę nierówną walkę. Dlaczego tak się dzieje i co robią nie tak?

Co to jest i skąd się bierze?
Cellulit to niełatwy przeciwnik. Jeśli chcesz z nim wygrać, po pierwsze powinnaś wnikliwie poznać swojego wroga – bez takiej informacji nie uda Ci się go pokonać. Zacznijmy od tego, że cellulit tworzy się wtedy, gdy zostaje zakłócony metabolizm energetyczny, co może być następstwem, ale nie musi, nadwagi. Z nią właśnie często utożsamiany jest nasz „bohater”.

Możemy wyodrębnić dwa rodzaje cellulitu:

  • cellulit wodny – powstaje na skutek gromadzenia się wody i tłuszczu w tkankach. Wywołują go zwykle zmiany hormonalne, dlatego jest bardziej widoczny przed miesiączką, w czasie i po ciąży. Ten cellulit może też być efektem siedzącego trybu życia, brania tabletek antykoncepcyjnych oraz problemów z krążeniem.
  • cellulit tłuszczowy (lipidowy) – te nieestetycznie wyglądające grudki to nic innego jak nieproporcjonalnie rozłożona tkanka tłuszczowa, występująca w nadmiarze. Najczęściej wytwarza się na udach, biodrach, pośladkach oraz brzuchu. Powstaje na skutek niezrównoważonej diety i zbyt małej aktywności fizycznej.

Dlaczego tak ciężko się go pozbyć?

Największym błędem, jaki popełnia większa część kobiet w walce z cellulitem jest niewłaściwy wybór środków. Skupiają się one głównie na pielęgnacji skóry od zewnątrz – wydają setki złotych na kremy, balsamy i zabiegi pielęgnacyjne. Szkoda, że dużo z nich szybko zauważa, że stan ich skóry w ogóle nie poprawia się.

Co więc robią źle?
Po pierwsze, cellulit można zwalczyć tylko działając od środka, czyli tam, gdzie tkwi jego podłoże. Przecież powstaje on na skutek procesów zachodzących w organizmie, a nie pod działaniem czynników zewnętrznych. Dlatego właśnie żadna kuracja zastosowana na powierzchni skóry nie przyniesie satysfakcjonujących efektów. Tylko odpowiednia dieta wraz z odpowiednio wybraną suplementacją jest w stanie usunąć niedoskonałości.

Jak usunąć cellulit?

Jednym z regularnie polecanych przez ekspertów, a także same użytkowniczki, produktów pomagających rozprawić się z pomarańczową skórką jest Get Slim Cellulite. Suplement ten rzeczywiście zawiera wszystko, co potrzebne, aby poprawić wygląd skóry. Znajdziemy tam naturalne ekstrakty i witaminy wspomagające spalanie tkanki tłuszczowej i usprawniające metabolizm energetyczny, m.in. kapsaicynę, wyciąg z morszczynu, morwę białą, polifenole z pestek winogron, ekstrakt z kory sosny śródziemnomorskiej i witaminę C. Oczywiście aktywność fizyczna i zbilansowana dieta są zalecane, aby usprawnić proces eliminacji skórki pomarańczowej, ale trzeba pamiętać, że bez zaatakowania cellulitu od środka, skazujesz się na porażkę w tej walce.