Peruwiański żeń-szeń, czyli czym jest korzeń Maca?

Maca (Lepidium meyenii) to skromna roślina, przypominająca wyglądem rzodkiew. Można ją znaleźć na terenie peruwiańskich Andów, gdzie prowadzone są jej uprawy.

Korzeń rośliny Maca, którego szerokość sięga, od wielu tysięcy lat jest rozchwytywany i wykorzystywany w leczeniu tradycyjnym. Korzeń Maca właściwości ma bardzo dużo, od dobrego wpływu na wygląd, poprzez podnoszenie libido i potencji, aż po poprawę skupienia.

Tradycja posilania się roślinami Maca

Maca, jako roślina naturalnie rosnąca na dużych wysokościach w Andach, najpierw spożywana była głównie przez mieszkańców okolicznych rejonów. Zaczęła być używana wiele tysięcy lat temu przez rolników z plemiona Inków, na miejscu dzisiejszego Peru. W niektórych miejscach Andów Maca nadal traktowana jest jako źródło come ingrandire il pene standardowego pożywienia. Na całej Ziemi roślina ta wyróżnia się ze swoich wyjątkowych właściwości. Dlatego też na ten moment jest eksportowana w wiele jego miejsc, przeważnie pod postacią proszku gotowego do scalenia z wodą, sokiem lub koktajlem. Trafić można też na suplementy z korzenia Maca w tabletkach jak też kroplach.

Korzeń Maca na potencję, płodność jak również na zdrowie

Spożywaniu korzenia tej wysokogórskiej rośliny przypisuje się bardzo dobry wpływ na zdrowie. Szczególnie, korzeń Maca wzmaga wytrzymałość fizyczną człowieka, a oprócz tego pobudza energetycznie i wspomaga wytrzymałość na napięcie. Systematyczne zażywanie Maca powoduje stymulowanie rozwoju połączeń między neuronowych, co ma świetny wpływ na procesy powiązane z pamięcią i koncentracją. W skład rośliny Maca wliczają się antyoksydanty, które redukują wolne rodniki, a dzięki temu korzeń Maca spowalnia procesy starzenia. Mówi się także o jego dużym wpływie na obniżenie ryzyka zachorowania na choroby nowotworowe. Jednym z najważniejszych atrybutów korzenia Maca, powszechnym i wykorzystywanym od lat, jest jego korzystne oddziaływanie na płodność u ludzi i zwierząt. Stosuje się dodatkowo korzeń Maca na potencję.

Bo w tym cały jest ambaras…

Korzeń Maca atrybuty pobudzające seksualnie ukazuje w zażyciu u obydwu płci. Panom pomaga zwalczyć wszelkie problemy z zaburzeniami erekcji, kobietom zaś podnosi wynik libido. Zarówno w przypadku mężczyzn, jak i pań, zażywanie korzenia Maca wpływa na pene eretto polepszenie funkcji seksualnych. Jako afrodyzjak, korzeń maca oceny zbiera wspaniałe. Zwłaszcza, że jego oddziaływanie nie sprowadza się jedynie do sfer erotycznych, ale ma także znaczenie dla działania całego organizmu.

Wartości odżywcze

Czemu korzeń Maca zawdzięcza swoje rzadkie i wieloaspektowe działanie? Oczywiście swojemu składowi, a zatem wartościom odżywczym, na które składają się prawie wszystkie niezbędne dla mechanizmu ludzkiego aminokwasy, oraz witaminy, takie jak: A, B1, B2, B6, C i E. Do tego, już bardzo bogatego zestawu, dochodzą jeszcze składniki mineralne: żelazo, wapń, cynk, miedź, potas, mangan i sód. Wysokość nienasyconych kwasów tłuszczowych w sproszkowanym korzeniu Maca wynosi ponad 70 procent, co jest bardzo pozytywną proporcją.