POKRZYWA NA WŁOSY

Pokrzywa działa na włosy jak jeden z najlepszych balsamów: wspiera je, odżywia, polepsza ich wygląd, oraz korzystnie wpływa na ich ogólną kondycję. Używanie wcierek i płukanek pokrzywowych to doskonały sposób na pozbycie się łupieżu, oraz nadmiernego wydzielania sebum przez skórę głowy. Korzeń pokrzywy to element dużej ilości preparatów na wypadanie. Picie herbatek z pokrzywy zwyczajnej wpływa nie tylko na kondycję włosów, ale dodatkowo polepsza pracę całego organizmu. Wpływanie na nas pokrzywy spowodowane jest wysoką zawartością witamin B1, C, E, K, a także fosforu, krzemu a także wapnia. Dzięki tym minerałom nasza skóra, włosy oraz paznokcie będą w idealnym stanie.

POKRZYWA ZWYCZAJNA – JAKIE CENIONE ATRYBUTY POSIADA?

pokrzywa właściwościPokrzywa jest znana chyba każdemu. To popularna roślina, która po zetknięciu ze skórą pozostawia na niej piekące i swędzące bąble. O ile nie jest to wcale przyjemne doznanie, to od wieków wierzono, że przynosi za sobą wiele korzyści zdrowotnych. I o ile zazwyczaj traktowana jest jak uciążliwy chwast, tak warto wiedzieć, że pokrzywa to jedna z najwartościowszych roślin leczniczych. Pokrzywa to skarbnica dużej ilości cennych witamin, mikroelementów oraz soli mineralnych. Dzięki tym licznym atrybutom pokrzywa zwyczajna znajduje zastosowanie w medycynie naturalnej. Do celów leczniczych używane są liście, które zbierać należy przed kwitnieniem, korzenie, cała roślina i sok uzyskiwany z pokrzywy. W ziołolecznictwie pokrzywa traktowana jest jako naturalny antybiotyk.

Pokrzywa zwyczajna tabletki od Noble Health

POKRZYWA ZASTOSOWANIE

Najłatwiejszą formą spożywania pokrzywy jest picie naparu z jej liści. Ususzone liście rośliny należy zalać wrzątkiem, zaparzać przez około 10 minut, a następnie wypić. Taki napar świetnie sprawdza się również jako płyn do okładów, a także płukanka odżywcza do włosów. Napar z soku świeżej pokrzywy doskonale sprawdza się jako pomoc na zmęczenie i osłabienie organizmu. Dzięki stosowaniu takich naparów nasz mechanizm zyskuje większą odporność, poprawia się również koncentracja oraz znika kłopot trądziku. Pokrzywa właściwości lecznicze ma ogromne, stosowanie jej w okresach przesilenia wiosennego, czy jesiennego pomaga pozbyć się ogromu dolegliwości zdrowotnych.

POKRZYWA ATRYBUTY

Właściwości lecznicze pokrzywy są nieocenione. Pokrzywę stosuje się w przypadku alergii, w celu zmniejszenia jej objawów. Pokrzywa ma atrybuty obniżające zły cholesterol, niweluje objawy stanów zapalnych, obniża ciśnienie krwi, zapobiega wypadaniu włosów, łagodzi ból. Wykorzystując okłady z pokrzywy szybciej dajemy szansę goić się wszelkim ranom na skórze. Pokrzywa ma także właściwości moczopędne, co świetnie się sprawdza przy leczeniu kamicy nerkowej, jak również innych dolegliwościach układu moczowego. Pokrzywa pomaga również w chorobach reumatycznych, chorobach skóry, a nawet w leczeniu przerostu gruczołu krokowego. Poza tym dzięki piciu herbatek z pokrzywy przyspiesza się przemiana materii, oczyszcza układ pokarmowy, poprawia praca wątroby, trzustki i żołądka. Dzięki swoim atrybutom pokrzywa zwyczajna doskonale sprawdza się także w nieżytach żołądka i jelit, oraz biegunkach.